کلیدواژه

تعداد 6

واقع بینی راه گذر از بحران و رسیدن به صلح میان کشورهای منطقه

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

مسایل منطقه و بحران‌هایی که به‌شدت موقعیت آن را در خطر جنگ قرار داده است موضوعی است که اندیشه عقلای کشورهای منطقه و کشورهای دیگر ازجمله اروپایی‌ها و سازمان ملل را به خود مشغول ساخته است. سطح بحران به دلیل تهاجمات تبلیغاتی بعضی از کشورهای منطقه و افزایش مداوم آن طلب می‌کند تا به‌منظور اجتناب از جنگ و رسیدن به یک صلح پایدار در منطقه نظرات کارشناسی متخصصان را بازتاب دهیم.

نتانیاهو در سراشیبی سقوط؟

نویسنده: سید حسین موسوی  |   ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

پرونده هسته ای ایران دیر یا زود چه با توافق جهانی چه بدون آن حل وفصل خواهد شد، اما نحوه دخالت اسرائیل در این پرونده که به مرز لشکرکشی در معادلات داخلی ایالات متحده و رو در رو قرار دادن دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، تیره کردن روابط کاخ سفید با قانونگذاران امریکا و نیز سست کردن جایگاه جهانی ایالات متحده از طریق شانتاژهای موسمی همه و همه در تاریخ امریکا به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی به مثابه لکه ننگ ثبت خواهد شد.

رئالیسم و سیاست خارجی آمریکا

نویسنده: زهرا محمودی  |   ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

دخالت های نظامی آمریکا در تحولات جهانی طی دو دهه گذشته محصول ائتلافی از نومحافظه‌کاران و بین‌الملل‌ گرایان لیبرال می باشد. این در حالی است که رئالیست‌ها از تأثیرگذاری بر سیاست خارجی آمریکا و هم چنین انتصاب در پست های کلیدی محروم بوده اند

حمله نظامی: بدترین سناریوی ممکن

نویسنده: کیهان برزگر  |   ۱۳ دی ۱۳۹۰

هدف اصلی ورود به این گفتمان در شرایط حاضر نه فراهم کردن زمینه های جنگ بلکه تشدید فشارهای سیاسی و نمایش قدرت آمریکا برای تغییر سیاست هسته ای ایران است.

موانع مذاکرات هسته‌ای

نویسنده: کیهان برزگر  |   ۴ آبان ۱۳۹۰

غرب علاقه دارد برنامه هسته‌ای ایران بومی نشود و طرف ایرانی نیز خواهان این است که یک برنامه مستقل هسته‌ای مبتنی بر نیازهای انرژی صلح‌آمیز خود داشته باشد.