فاطمه قابل رحمت

فاطمه قابل رحمت

فاطمه قابل رحمت پژوهشگر مهمان در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی دانش آموخته ی دکتری رشته جامعه شناسی سیاسی می باشد. حوزه مطالعاتی خانم قابل رحمت جامعه شناسی سیاسی و مسائل خاورمیانه می باشد.

نامبرده مقالاتی به فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از: تألیف مقاله ​ "فضای شهری و جنبش های کارناوالی" ( فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات شهری، 1394)؛ "دولت و بازیگران غیر دولتی در عراق پسا صدام (فلوجه 2004-2016)" (فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات سیاسی، پاییز 95)؛" شهروند مداری پیش درامدی بر توسعه اجتماعی شهرهای جدید،" (فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات توسعه اجتماعی ایران بهار 1395).


تعداد 3

جامعه‌مدنی در خاورمیانه امروز

نویسنده: فاطمه قابل رحمت | ۳ مرداد ۱۳۹۵

به نظر می رسد حداقل بودن دموکراسی فقط در حوزه سیاسی و یا حداکثر بودن آن در همه حوزه‌ها در کشورهای خاور‌میانه، مخصوصا بعد از تحولات کشورهای عربی، به نوعی مرتبط با عمر و ضعف و قدرت جامعه مدنی در این کشورها است.

عملیات انتحاری؛ نسل جدید تروریسم

نویسنده: فاطمه قابل رحمت | ۲۳ فروردین ۱۳۹۵

با توجه به شواهد موجود و عملیات تروریستی صورت گرفته طی چندین سال اخیر - عملیات تروریستی داعش به خصوص در کشورهای اروپایی- واضح است که عملیات انتحاری به عنوان نسل جدیدی از تروریسم، نقش مهمی در پیشبرد اهداف گروه های تروریستی دارد.

مواجهه‌ی چند بعدی پناهندگان براي اروپا

نویسنده: فاطمه قابل رحمت | ۹ اسفند ۱۳۹۴

حضور پناهندگان در اروپا علاوه بر پیامدهای امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و تاثیرگذاری بر سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیامدهای غیر قابل کنترلی در فرهنگ بر جای خواهد گذاشت.

بیوگرافی