بهروز نامداری

بهروز نامداری

بهروز نامداری دانش آموخته ی دکتری روابط بین الملل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می باشد. آقای نامداری عضو گروه نفت، گاز و انرژی های نو است. حوزه مطالعاتی آقای نامداری مسائل خاورمیانه و انرژی می باشد.

نامبرده مقالاتی به فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از؛ مقاله « راهبرد صادراتی گاز ایران»، (فرهیختگان، 19 مرداد1394 )، « امنیت؛ پاشنه آشیل اهداف ترانزیتی ترکیه»،( تعادل، 17 بهمن 1396 )، «انتخاب دونالد ترامپ و تاثیر آن بر خاورمیانه و قفقاز»، (موسسه خدمات ترجمه و تحقیق حور، 15 دی 1395)

 

behroznamdary281@yahoo.com

 


تعداد 4

جنگ قره باغ و امنیت انرژی

نویسنده: بهروز نامداری | ۱۲ مهر ۱۳۹۹

جنگ بین ارمنستان و آذربایجان که از 12 جولای سال جاری و با تبادل آتش توپخانه بین دو کشور آغاز شد می توان گفت شدیدترین در نوع خود پس از دهه 1990 بوده و می تواند امنیت عرضه انرژی بخصوص در اروپا را با چالش مواجه نموده و روسیه را به برنده بزرگ این نزاع تبدیل نماید

کشف میدان گازی در ترکیه و تحول در راهبرد های آنکارا

نویسنده: بهروز نامداری | ۴ شهریور ۱۳۹۹

جمعه 31 اردیبهشت رئیس جمهور ترکیه چند روز پس از اعلام وعده خبر خوش به مردم آن کشور، نهایتا مژده داد این کشور یک میدان گازی بزرگ در دریای سیاه کشف کرده است. چگونگی اعلام این خبر و مانور تبلیغاتی حزب حاکم ترکیه در خصوص آن را باید در چهارچوب دیدگاه نوین دولت مردان آنکارا به اقتصاد انرژی و ژئوپلتیک ترکیه تحلیل نمود. در این یاداشت سعی داریم ارزش این کشف را در بستر بازار گاز ترکیه وهمچنین دیدگاه های جدید سیاستمداران ترکیه در خصوص بازار جهانی نفت و گاز بررسی نمائیم.

سقوط قیمت نفت و امنیت انرژی بین المللی

نویسنده: بهروز نامداری | ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

در روزهایی که اخبار ویروس کرونا به خبر غالب خبرگزاری های جهان تبدیل شده، برای بسیاری اخبار مربوط به بازار و قیمت نفت که به نوعی به حوزه سلامت و رشد اقتصادی کشورها هم گره خورده از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. اما چرا سقوط قیمت نفت در زمان کنونی رخ داده است؟ این سقوط قیمتی تا کجا پیش خواهد رفت؟ و تاثیر آن بر صادر کنندگان نفت چه خواهد بود؟

کارآمدی سیاست "صفر کردن" صدور نفت ایران

نویسنده: بهروز نامداری | ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

وزارت امور خارجه آمریکا در روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه بطور رسمی اعلام نمود که این کشور دیگر معافیت های صادر شده برای نفت ایران را که 6 ماه قبل جهت جلوگیری از تلاطم در بازار نفت به 8 کشور اعطا کرده بود تمدید نخواهد کرد و از این پس هر کشور، شرکت و نهادی که از ایران نفت وارد کند مورد تحریم واشنگتن قرار خواهد گرفت. پرسشی که اکنون پیش می آید این است که آیا با این تصمیم صادرات نفت ایران به صفر خواهد رسید و اینکه اقدام جدید آمریکا چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

بیوگرافی