بهروز نامداری

بهروز نامداری

بهروز نامداری پژوهشگر مهمان در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی دانش آموخته ی دکتری روابط بین الملل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می باشد. حوزه مطالعاتی آقای نامداری مسائل خاورمیانه و سیاست خارجی می باشد.

 

نامبرده مقالاتی به فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از؛ مقاله « راهبرد صادراتی گاز ایران»، (فرهیختگان، 19 مرداد1394 )، « امنیت؛ پاشنه آشیل اهداف ترانزیتی ترکیه»،( تعادل، 17 بهمن 1396 )، «انتخاب دونالد ترامپ و تاثیر آن بر خاورمیانه و قفقاز»، (موسسه خدمات ترجمه و تحقیق حور، 15 دی 1395)


تعداد 1

کارآمدی سیاست "صفر کردن" صدور نفت ایران

نویسنده: بهروز نامداری | ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

وزارت امور خارجه آمریکا در روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه بطور رسمی اعلام نمود که این کشور دیگر معافیت های صادر شده برای نفت ایران را که 6 ماه قبل جهت جلوگیری از تلاطم در بازار نفت به 8 کشور اعطا کرده بود تمدید نخواهد کرد و از این پس هر کشور، شرکت و نهادی که از ایران نفت وارد کند مورد تحریم واشنگتن قرار خواهد گرفت. پرسشی که اکنون پیش می آید این است که آیا با این تصمیم صادرات نفت ایران به صفر خواهد رسید و اینکه اقدام جدید آمریکا چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

بیوگرافی