کیهان  برزگر

کیهان برزگر

کیهان برزگر رئیس پژوهشکده و مدير گروه سياست خارجی پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل در این دانشگاه می باشد. حوزه مطالعاتی دکتر برزگر مسائل خاورمیانه و خلیج فارس، روابط ایران و آمریکا، روابط ایران و عراق جدید و مسائل هسته ای ایران است.
 نامبرده کتاب و مقالات زیادی به فارسی و انگلیسی در مجلات معتبر داخلی و بین المللی به چاپ رسانده و در کنفرانس های متعدد بین المللی شرکت کرده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از: "آمریکا علیه تروریسم بعد از بن لادن"، (دانشگاه هاروارد،2011)؛ "نقد نظریه توازن قوا در خلیج فارس"، (فصلنامه سیاست خارجی واشنگتن،2010)؛ "دیپلماسی مقابله به مثل"، (بولتن دانشمندان اتمی،2010).


ایمیل: barzegar@cmess.ir

تعداد 4


سخنرانی رئیس پژوهشكده در نشست «با آمریکای ترامپ چه باید کرد؟»

مهار آمریكای ترامپ در منطقه

نویسنده: کیهان برزگر  |  تاریخ:۱۹ اسفند ۱۳۹۵

«با آمریکای ترامپ چه باید کرد؟» عنوان نشستی بود که با ابتکار «مرکز دیپلماسی ایرانی» روز سه شنبه در سالن همایش های روزنامه اطلاعات برگزار شد. در این نشست مواجهه و واکنش های منطقی ایران در مقابل به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا، مورد تحلیل و واکاوی دیپلمات ها و کارشناس و تحلیل گران حوزه مسائل بین المللی قرار گرفت.

ترامپ، ایران و خاورمیانه

نویسنده: کیهان برزگر  |  تاریخ:۸ اسفند ۱۳۹۵

اگر ترامپ نتواند بین برجام و نقش منطقه‌ای ایران تعادل برقرار کند، این مساله منجر به بی‌اعتمادی بیشتر ایران در کارآمدی همکاری‌ جمعی د ر منطقه‌ می‌شود و همین امر مطمئنا در مواضع بین‌المللی آمریکا شکاف ایجاد می‌کند. چون این سیاست قبل از هر چیز منطق همکاری‌ چندجانبه براى ايجاد امنيت و ثبات پايدار را كه مورد تاييد و تشويق جامعه جهانى است به چالش می‌کشد.

نحوه مواجهه با آمریکای ترامپ

نویسنده: کیهان برزگر  |  تاریخ:۷ آذر ۱۳۹۵

چند‌جانبه‌گرایی در سیاست‌خارجی در ابعاد مختلف سیاسی‌، ‌امنیتی و اقتصادی، بهترین سیاست برای مواجهه با آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ است. گسترش دیپلماسی در عرصه منطقه‌ای و جهانی و همزمان، تقویت قدرت بازدارندگی و اقتصاد ملی با هدف کاهش آسیب‌پذیری کشور، می‌تواند آمریکای دوران ترامپ را مدیریت و مهار کند.

بیوگرافی


صفحه 1 از 1