فراخوان پذیرش پژوهشگر مهمان

پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای مقطع دکتری (PhD) یا افرادی که به تازگی دوره دکتری را تمام کرده اند و دارای سوابق فعال پژوهشی هستند، در سال تحصیلی 1391- 1390 محقق مهمان می پذیرد. ادامه فعالیت پژوهشگران در صورت سوابق برجسته پژوهشی می تواند برای یک سال دیگر تمدید شود.                                                                          

افراد برگزیده در تمامی فعالیت های علمی- پژوهشی پژوهشکده از جمله شرکت در جلسات گروه های مطالعاتی، کارگاه های آموزشی و پژوهشی مربوط  به روش پژوهش و مقاله نویسی، سخنرانی ها و سمینارهای داخلی و خارجی مشارکت خواهند داشت و کارهای پژوهشی آن ها (اعم از کتب، مقالات، یادداشت های کوتاه تخصصی) در وب سایت و فصلنامه های پژوهشکده (فارسی و انگلیسی) منتشر خواهد شد. 
پژوهشگران مهمان ضمن تعامل با پژوهشگران و اساتید مقیم پژوهشکده می توانند از فضای فیزیکی و امکانات مرکز (کتابخانه تخصصی، ایمیل، اینترنت، اتاق کار و غیره) استفاده کنند. از دانشجویان دوره دکتری انتظار می رود تا به عنوان دستیار پژوهشی در گروه های مختلف مطالعاتی پژوهشکده مشارکت کرده و بر تجربیات پژوهشی خود بیافزایند. همچنین از تمامی پژوهشگران انتظار می رود که بخشی از وقت خود را در طول هفته در پژوهشکده بگذرانند. در پایان سال تحصیلی به پژوهشگران گواهینامه شرکت در این دوره آموزشی - پژوهشی اعطا خواهد شد.


حوزه های مورد علاقه مطالعاتی پژوهشکده عبارتند از: مطالعات سیاست خارجی ایران، مطالعات خلیج فارس، مطالعات اعراب و اسراییل، مطالعات ترکیه شناسی، مطالعات ایران و قدرت های بزرگ، مطالعات NPT و خلع سلاح هسته ای در خاورمیانه، مطالعات تروریسم و مطالعات امنیت انرژی.


مدارک مورد نیاز جهت پذیرش به عنوان پژوهشگر مهمان:

تکمیل فرم درخواست همکاری (اینجا)

ارسال سوابق کاری و پژوهشی (CV)

دو معرفی نامه از اساتید شناخته شده در رشته های مربوطه

دو نمونه از کارهای پژوهشی منتشرشده ( فارسی - انگلیسی)

معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل

کپی از مدارک تحصیلی (مقاطع کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری) به همراه دو قطعه عکس


از متقاضیان درخواست می شود که تمامی مدارک مورد نظر را در یک پاکت دربسته تا تاریخ 31 شهریور1390 به آدرس: تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، شماره 8، مرکز مطالعات خاورمیانه ارسال کنند. ارسال مدارک از طریق ایمیل قابل پذیرش نیست و مدارک ارسالی بازگردانده نخواهند شد. همچنین مدارک ناقص مورد بررسی قرار نمی گیرند. 

به محض دریافت مدارک روند تصمیم گیری در مورد برگزیدن متقاضیان شروع  و تا زمان تکمیل ظرفیت مورد نظر ادامه خواهد یافت. در صورت لزوم از پژوهشگران دعوت به مصاحبه علمی خواهد شد. نتایج پذیرش نیز تا 15 مهر ماه 1390 بر روی همین سایت اعلام خواهد شد.


در صورت هر گونه سؤال یا درخواست اطلاعات بیشتر با دستیار برنامه « پژوهشگران مهمان»،خانم زهرا توکلی به شماره تلفن: 88972190 و یا آدرس ایمیل: Tavakoli@cmess.ir تماس گرفته شود.