اخبار

تعداد 74


دومین کنفرانس امنیتی تهران

تاریخ:۴ شهریور ۱۳۹۶

دومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «امنیت منطقه ای در غرب آسیا؛ چالش ها و روندهای نوظهور» به کوشش موسسه ابرار معاصر تهران و با حمايت و همكاری موسسات و مراكز مطالعاتی از جمله مركز مطالعات استراتژيك خاورميانه در 18 دی ماه 1396 در تهران برگزار خواهد شد.

فراخوان پذیرش هفتمین دوره "پژوهشگر مهمان" در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه، سال تحصیلی 1397-1396

تاریخ:۳۰ مرداد ۱۳۹۶

​​​​​​​پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و رشته های زیرمجموعه و مرتبط در مقطع دکتری (PhD) که دارای سوابق فعال پژوهشی هستند، در سال تحصیلی 1397- 1396 پژوهشگر مهمان می پذیرد.

پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار می کند

مجموعه کارگاه‌های آموزشی - تخصصی پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه

تاریخ:۲۲ مرداد ۱۳۹۶

پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برای پژوهشگران مهمان، فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها، مجموعه کارگاه‌های آموزشی – تخصصی (workshop) برگزار می‌کند.

سخنرانی رئیس پژوهشكده مطالعات استراتژیك خاورمیانه در چهاردهمین كنفرانس سالیانه " نشست رسانه ای اورآسیا" در آستانه، قزاقستان

تاریخ:۱۰ تیر ۱۳۹۶

چهاردهمین كنفراس سالیانه "نشست رسانه ای اورآسیا" با محوریت "سناریوی برد - برد" در مسائل جهانی با حضور نمایندگان جریان‌های اصلی رسانه‌ای بین‌المللی، سیاستمداران، نخبگان و روشنفكران و متفكرین دانشگاهی و روشنفكری در سطح بین‌المللی مورخ 22-24 ژوئن 2017 در آستانه، قزاقستان برگزار شد.

ضیافت افطار با حضور پژوهشگران مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه

تاریخ:۳۰ خرداد ۱۳۹۶

روز دوشنبه 29 خرداد ماه 1396 پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه ميزبان ضیافت افطار با حضور اعضاى هيئت علمى و پژوهشگران این پژوهشکده بود. در این ضیافت، پژوهشگران مقيم و مهمان در یک فضای صمیمی با اساتید و دوستان خود به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

 گفتگوی روزنامه اعتماد با دكتر كیهان برزگر

تاریخ:۱۶ خرداد ۱۳۹۶

خاورمیانه در تب بی‌تدبیری برخی بازیگران منطقه‌ای می‌سوزد؛ آتشی كه دیگر تنها هیزم آن ساكنان بومی نیستند و حرارت شعله‌های آن در بریتانیا، فرانسه، آلمان و حتی فیلیپین هم احساس می‌شود... درباره تحولات و ارتباط‌هایی كه می‌تواند میان تحولات منطقه وجود داشته باشد روزنامه اعتماد گفت‌وگویی با دكتر كیهان برزگر استاد داشته است ...

انتشار کتاب پ‍ژوهشگر مهمان مركز مطالعات استراتژيك خاورميانه

نویسنده: سيد علی نجات  |   تاریخ:۳ خرداد ۱۳۹۶

کتاب «بحران سوریه و بازیگران منطقه‌ای» به قلم سیدعلی نجات، پژوهشگر مهمان پژوهشكده مطالعات استراتژيك خاورميانه، توسط مؤسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران منتشر شد. این کتاب ۳۰۰ صفحه‌ای در اردیبهشت ۱۳۹۶ روانه بازار نشر شده است.

انتشار كتاب رئیس مرکز پژوهشهای علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه

نویسنده: سید حسین موسوی  |   تاریخ:۲ خرداد ۱۳۹۶

مجموعه‌ای که پیش رو دارید حاوی مطالبی است که به تناسب و شتاب تحولات منطقه نمی‌توانست در فصلنامه‌ها و نشریات دوره‌ای مرکز مطالعات گردآوری شود و به دلیل تقاضای روزنامه‌های نامدار کشور، آنرا در اختیار مطبوعات کشور قرار دادیم. از این‌رو ادبیات این مجموعه با مقتضای روزنامه‌ها و محدودیت‌های آنها و تنوع مخاطبانشان تنظیم و همزمان و یا کمی پس از وقوع پاره‌ای تحولات منطقه‌ای که جنبه راهبردی داشته در پاره‌ای از روزنامه‌های کشور به چاپ سپرده شده است.


صفحه 1 از 8