اخبار

تعداد 117

بیانیه انجمن دوستی ایران - فلسطین

نویسنده: سید حسین موسوی (رئیس مرکز پژوهش های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه)  |   ۲۵ مهر ۱۴۰۲

عملیات قهرمانانه مقاومت اسلامی فلسطین در 15 مهر 1402 بدون تردید نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین برای رهائی از اشغال و استعمار و نیز در معادلات قدرت در منطقه محسوب می شود. این عملیات با ویژگی طراحی دقیق و استفاده از عنصر غافلگیری ، باقیمانده قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی را فروپاشید و نشان داد که این رژیم با نقاط ضعف بسیاری که دارد و بحران های بی شماری که در داخل خود با آن روبروست ، در حال احتضار است و نفس های آخر خود را می کشد.

برنامه گرامیداشت انتشار یکصد و دهمین شماره فصلنامه مطالعات خاورمیانه

۲۳ خرداد ۱۴۰۲

برنامه گرامیداشت انتشار یکصد و دهمین شماره فصلنامه مطالعات خاورمیانه روز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ برگزار و با سخنان دکتر محمد کاظم سجادپور ، ماشاالله شمس الواعظین ، دکتر حمید احمدی ، دکتر سید عبدالامیر نبوی ، محمد علی مهتدی ، علی رستمی و تنی چند از استادان دیگر برگزار گردید. در ادامه جلسه ، دکتر قدیر نصری ( سردبیر مهمان شماره ۱۱۰ فصلنامه ) با ذکر برنامه های پیشِ رو ، اعلام کرد المپیاد بین المللی خاورمیانه پژوهی در آبان ۱۴۰۲ برگزار می گردد. با رای « شورای علمی خاورمیانه شناسان » ، استاد محمد علی مهتدی ، به عنوان « پیش کسوت خاورمیانه » معرفی و تندیس ویژه را دریافت نمودند

فصلنامه مطالعات خاورميانه

۹ شهریور ۱۴۰۱

به استحضار مي رساند كه حسب اعلام وزارت علوم در تاريخ يكم مرداد ماه ١٤٠١ ، فصلنامه مطالعات خاورميانه در آستانه سي امين سال و يا يكصد دهمين فصل انتشارش ، موفق گرديد با رعايت ضوابط و استانداردهاي اعلامي از سوي وزارت علوم ( موضوع بخشنامه ارديبهست ١٣٩٨ ) رتبه علمي پژوهشي را احراز نمايد. به مدد و هدايت شما بزرگواران ، اين مجله علمي ، فقط و فقط محل و محمل انتشار تحقيقات جديد ، جدي ، كاربردي و تخصصيِ مانا خواهد بود.

احراز رتبه علمی پژوهشی فصلنامه مطالعات خاورميانه

۴ مرداد ۱۴۰۱

به استحضار مي رساند كه حسب اعلام وزارت علوم در تاريخ يكم مرداد ماه ١٤٠١ ، فصلنامه مطالعات خاورميانه در آستانه سي امين سال و يا يكصد دهمين فصل انتشارش ، موفق گرديد با رعايت ضوابط و استانداردهاي اعلامي از سوي وزارت علوم ( موضوع بخشنامه ارديبهست ١٣٩٨ ) رتبه علمي پژوهشي را احراز نمايد.

گزيده هايي كاربردي از كارگاه دكتر صالح با عنوان ساز و كارهاي عملي نگارش و انتشار مقاله در مجلات معتبر خارجي

۲۹ تیر ۱۴۰۱

شیوه های عملی - تجربی انتخاب موضوع، نگارش و انتشار مقاله علمی در مجله های معتبر اروپا - آمریکایی +شیوه های درست اخذ فاند و پذیرش - با تدریس و رهنمایی : استاد علم صالح استادیار علوم سیاسی در دانشگاه ملی استرالیا