اخبار

تعداد 10


انتشار کتاب پ‍ژوهشگر مهمان مركز مطالعات استراتژيك خاورميانه

نویسنده:  |  تاریخ:۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

کتاب «برسازی اجتماعی و ريشه‌های تروريسم در خاورميانه» تاليف سيامك بهرامی پژوهشگر مهمان سابق پژوهشكده مطالعات استراتژيك خاورميانه در سال 96 و در 426 صفحه توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه به چاپ رسیده است.

انتشار کتاب پ‍ژوهشگر مهمان مركز مطالعات استراتژيك خاورميانه

نویسنده:  |  تاریخ:۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

کتاب «نوسَلَفی‌گری در سوریه» به قلم سیدعلی نجات، پژوهشگر مهمان و با مقدمه‌ا‌ی از دكتر قدیر نصری پژوهشگر ارشد و مدیر گروه روندهای فکری پژوهشكده مطالعات استراتژیك خاورمیانه، توسط پژوهشکده مطالعات راهبردی منتشر شد.

مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه و انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می‌کنند.

نشست تخصصی با موضوع 100 روز ریاست جمهوری ترامپ

نویسنده:  |  تاریخ:۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه به همراه انجمن علوم سیاسی نشست تخصصی با موضوع « 100 روز ریاست جمهوری ترامپ؛ سیاست خارجی آمریکا نسبت به خاورمیانه و ایران» با مديريت دکتر کیهان برزگر و سخنرانی دکتر ناصر هادیان، دکتر سید محمد کاظم سجادپور و دکتر محمد جمشیدی برگزار می‌كنند.

حضور مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب

نویسنده:  |  تاریخ:۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

مرکز پژوهش‌‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه همانند سال‌های گذشته با شرکت در نمایشگاه کتاب در غرفه خود مجموعه نشریات منتشر شده توسط این مرکز را برای آشنایی و خرید علاقه‌مندان، متخصصان و دانشجویان به نمایش گذاشته است.

سخنرانى رئیس پژوهشكده به مناسبت روز ملى خلیج فارس در مركز اسناد و كتابخانه ملى ایران

نویسنده:  |  تاریخ:۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

استراتژی ایران در تقویت قدرت سیاسی ـ نظامی در خلیج فارس و تبدیل شدن به یك قدرت مسلط منطقه ای در این حوزه، یك استراتژی هوشمندانه است، چون حضور کارآمد ایران با تكیه بر روندهای مستقل سیاسی ـ امنیتی در خلیج فارس ارزش استراتژیك، ایران را در نزد قدرت های بزرگ افزایش می دهد و این خود ابزار مهمی برای پیشبرد دیپلماسی این كشور است.

سخنرانی رئیس پژوهشکده در کنفرانس «کلوپ والدای» مسکو

نویسنده:  |  تاریخ:۱۵ اسفند ۱۳۹۵

کنفرانس سالیانه «کلوپ والدی» با مشارکت سیاستمداران، روسای موسسات پژوهشی، نخبگان روشنفكري-دانشگاهی و پژوهشگران مسائل جهانی و منطقه ای با عنوان «خاورمیانه: چه زمانی فردا می رسد؟» به مدت دو روز در تاریخ 28-27 فوریه 2017 در مسکو برگزار شد. از ایران دکتر کیهان برزگر رئیس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه همانند سال گذشته در این کنفرانس شرکت کرده و در جلسه ششم با عنوان «بازیگران منطقه ای: مسئولیت بازیگر قوی» به سخنرانی پرداخت.

گزارش جلسه توجیهی پژوهشگران مهمان سال تحصیلی 1396-1395

نویسنده:  |  تاریخ:۲۳ آبان ۱۳۹۵

در روز پنج شنبه 20 آبان، جلسه توجیهی ششمین دوره برنامه پژوهشگران مهمان مركز  مطالعات استراتژیک خاورمیانه در سال تحصیلی 1396-1395 برگزار شد. این جلسه با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، پژوهشگران مقیم، تعدادی از پژوهشگران مهمان سال تحصیلی 1395-1394 و پژوهشگران مهمان دوره جدید تشکیل شد.

شصتمین فصلنامه مطالعات منطقه‌ای منتشر شد

نویسنده:  |  تاریخ:۷ مهر ۱۳۹۵

ه گزارش روابط‌ عمومی مرکز پژوهش های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه، شصتمین شماره فصلنامه مطالعات منطقه ای اسراییل­ شناسی – آمریکاشناسی (سال هفدهم، شماره دوم، بهار 1395) منتشر شد.

فراخوان مقاله

نویسنده:  |  تاریخ:۳۰ فروردین ۱۳۹۵

مرکز پژوهش های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، پژوهشگران و دانشجویان جهت تدوین مقاله و معرفی و نقد کتاب برای دو فصلنامه مطالعات خاورمیانه و مطالعات منطقه ای: آمریکاشناسی – اسراییل شناسی دعوت به همکاری می نماید.


صفحه 1 از 1