همایش

تعداد 7


نشست تخصصی با موضوع 100 روز ریاست جمهوری ترامپ

نویسنده:  |  تاریخ:۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

روز یكشنبه هفدهم اردیبهشت ماه ١٣٩٦ نشستی تحت عنوان «١٠٠ روز ریاست‌جمهوری ترامپ، سیاست خارجی امریكا نسبت به خاورمیانه و ایران» با حضور كارشناسان، اساتید، دانشجویان و خبرنگاران در مركز مطالعات استراتژیك خاورمیانه برگزار شد.

حضور هيئت شورای روابط خارجی اروپا (ECFR) در مركز مطالعات استراتژیک خاورمیانه

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۱۵ آذر ۱۳۹۵

پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه در تاريخ 13 مهر ماه 1395 میزبانی هیاتی از "شورای روابط خارجی اروپا" به ریاست کارل بیلت، نخست وزیر پیشین سوئد بود. در اين جلسه مشترک، پژوهشگران و اعضاي علمي پژوهشكده و طرف اروپايي دیدگاه های خود را درباره مسائل منطقه ای همچون بحران سوریه، مبارزه با تروريسم، روابط ايران و عربستان و سیاست های منطقه اي ترکیه پس از کودتای نافرجام بیان کردند.

سخنرانی سفير تركيه در مركز مطالعات استراتژيک خاورميانه

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۱۲ مرداد ۱۳۹۵

روز دوشنبه 11 مرداد 1395، سفير تركيه در تهران جناب آقای رضا هاكان تكين در جمع اعضای هيأت علمی و پژوهشگران پژوهشکده مطالعات استراتژيك خاورميانه و همچنين دانشجويان دكتری و ارشد دانشگاه های مختلف حضور يافت و ديدگاه های خود را در زمينه "سياست خارجی تركيه بعد از كودتای نافرجام اخير" در اين كشور بيان كرد.

گزارش نشست حضور کمیته بین المللی صلیب سرخ در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۲۵ فروردین ۱۳۹۵

روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 1395، نشستی با حضور هیاتی از حضور کمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو و روسای نمایندگی های آنها در تهران، بغداد و دمشق در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه با حضور برخی از پژوهشگران ارشد و مهمان پژوهشکده و نمایندگانی از وزارت امورخارجه برگزار شد. 

برگزاری سمینار "گفتگوی ایران و فنلاند" در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۲۵ فروردین ۱۳۹۵

روز سه شنبه 24 فروردین ماه 1395، سمینار مشترک ایران و فنلاند با عنوان "تحولات ژئوپلیتیک منطقه ای و امنیت انرژی" در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد. در این سمینار پژوهشگران و اساتید مؤسسه الکساندری دانشگاه هلسینکی و پژوهشگران مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه به بیان دیدگاه های خود در حوزه مورد نظر پرداختند.

برگزاری جلسه «گفتگوی ایران و ترکیه» در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۲۰ دی ۱۳۹۴

جلسه مشترک پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه، مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه  ترکیه (اورسام) و انجمن علوم سیاسی ایران در تاریخ 19 دی 1394 با شرکت جمع کثیری از اساتید دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویان علوم سیاسی و روابط بین الملل در مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد. 

تحولات ژئوپلتیک منطقه ای: نگاه ایرانی و اروپایی

نویسنده: فهیمه قربانی  |  تاریخ:۱۸ آذر ۱۳۹۴

جلسه مشترک مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه با مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه لوند سوئد و انجمن علوم سیاسی ایران با شرکت اعضای هیئت علمی و پژوهشگران مرکز و اساتید دانشگاه روز شنبه 14 آذر 1394 برگزار گردید. در این جلسه پژوهشگران دو طرف به بحث و تبادل نظر در مورد تحولات جاری ژئوپلتیک در خاورمیانه و تأثیرات آن بر رشته خاورمیانه شناسی در ایران و اروپا پرداختند. از طرف ایران دکتر کیهان برزگر و دکتر قدیر نصری دیدگاه های خود را مطرح کردند. از طرف دانشگاه لوند دکتر ویتوریا فلچی، دکتر لیف استنبرگ و دکتر دن- اریک اندرسون به ارائه دیدگاه های خود پرداختند. در پایان دو طرف به پرسش های حاضرین پاسخ دادند.


صفحه 1 از 1