محمود رضا مقدم شاد

محمود رضا مقدم شاد

محمود رضا مقدم شاد پژوهشگر مهمان سابق در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی دانشجوی دکتری رشته علوم سیاسی (گرایش اندیشه سیاسی) در دانشگاه تهران می باشد. حوزه مطالعاتی آقای مقدم شاد اندیشه سیاسی، مطالعات مصر و شمال آفریقا، تروریسم و مسائل خاورمیانه است. 

نامبرده مقالاتی را در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از: "مصر و بحران همه پرسی قانون اساسی"، با همکاری طیبه دومانلو (پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه، 1391).


تعداد 3

گروه مطالعاتی روندهای فکری

کین‌توزی به مثابه محرکه ی عملیات انتحاری : تاملی در آرای ماکس شلر

نویسنده: محمود رضا مقدم شاد | ۷ اسفند ۱۳۹۳

یکشنبه ۳ اسفند 1393 گروه روندهای فکری نشستی با عنوان "کین توزی به مثابه محرکه ی عملیات انتحاری : تاملی در آرای ماکس شلر " برگزار کرد. آن چه در پی می آید مشروح این نشست می باشد.

برکناری مرسی، ارتش و آینده دموکراسی در مصر

نویسنده: طیبه دومانلو محمود رضا مقدم شاد | ۱۷ تیر ۱۳۹۲

در نهایت می‌توان گفت برای دموکراسی نوپای مصر هیچ چیز خطرناک‌تر از اقدامات یک‌جانبه‌ ارتش و تمامیت‌خواهی گروه‌ها نمی‌تواند باشد، حتی اگر این اقدامات در شکل «کودتا» صورت نپذیرد.

مصر و بحران همه پرسی قانون اساسی

نویسنده: طیبه دومانلو محمود رضا مقدم شاد | ۴ دی ۱۳۹۱

به نظر می رسد گرایش‌های آزادی‌خواهانه و ضد‌اقتداری به مثابه اهداف اولیه‌ جنبش از یک طرف و مسئله‌ امنیت و ثبات و بهبود وضعیت اقتصادی به عنوان دغدغه‌های اصلی توده‌ مردم از طرف دیگر از دلایل اصلی شکل گیری بحران مصر باشد.

بیوگرافی