​​​​​​​حبیب عشایری

​​​​​​​حبیب عشایری

حبیب عشایری پژوهشگر مهمان در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی فارغ التحصیل مقطع دکتری تخصصی در رشته اندیشه سیاسی دانشگاه آزاد واحدتهران مرکزی می باشد. حوزه مطالعاتی ایشان اندیشه سیاسی دراسلام وایران وفقه سیاسی در گروه مطالعاتی روندهای فکری است.

نامبرده کتاب و مقالاتی را در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از: کتاب «خوانش حکومت اسلامی درساحت نظریه سیاسی» انتشارات جهاددانشگاهی تهران، 1399) مقاله: (انتشار مقاله ای در کتابچه مجموعه مقالات سیزدهمین همایش بین المللی سالانه انجمن علوم سیاسی ایران «علم سیاست؛ ایران امروز و گذارهای پیش رو»)

habibashayeri557@gmail.com


تعداد 1

گزارش نشست گروه روندها و جریان های فکری در ایران و خاورمیانه: ««ریشه ­های عقلانی و غیرعقلانی سیاست درتفکرسیاسی غرب»»

نویسنده: ​​​​​​​حبیب عشایری | ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

شناخت ریشه ­های عقلانی و غیرعقلانی سیاست از مسائل اساسی و کلیدی در حوزه فلسفه سیاسی است که متفکران مختلفی در دوره­ های تاریخی مختلف به این موضوع توجه نشان داده­اند. حسب چنین اهمیتی گروه روندهای فکری به عنوان یک گروه مطالعاتی به این موضوع توجه نشان داده و آن را به صورت تخصصی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده است. در این راستا، «ریشه ­های عقلانی و غیرعقلانی سیاست» عنوان نشست تخصصی ­ای است که روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه 1400 توسط گروه روندها و جریان­ های فکری پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار گردید

بیوگرافی