گلاره رستگارنیا  (دبیر گروه)

گلاره رستگارنیا (دبیر گروه)

گلاره رستگارنیا پژوهشگر مهمان  و دبیر گروه نفت، گاز و انرژی های نو در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه است. وی دانشجوی دکتری رشته روابط بین الملل در دانشگاه آزاد واحد کرج می باشد. حوزه مطالعاتی خانم رستگارنیا مسائل خاورمیانه و انرژی می باشد.

 نامبرده کتاب و مقالاتی به فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از؛ کتاب: «حقوق فضا؛ اسناد بین المللی فضا» با همکاری دکتر افشین زرگر، ( نشر علوم اجتماعی، 1395)، تألیف «جایگاه ایران در تلاطم رقابت قدرت های فضایی»، با همکاری دکتر افشین زرگر، (فصلنامه مطالعات بین المللی، شماره 53،1396)، نقد و بررسی کتاب «حقوق بین الملل فضا»، نوشته حسین نواده توپچی، فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق، سال اول شماره 3و 4.

 


تعداد 5

گزارش نشست مجازی گروه نفت، گاز و انرژی ¬های نو با عنوان" بانک سوخت آژانس بین¬ المللی انرژی اتمی؛ سیاست ¬های عرضه ¬ای"

نویسنده: گلاره رستگارنیا (دبیر گروه) | ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

نشست مجازی گروه نفت، گاز و انرژی ­های نو با عنوان" بانک سوخت آژانس بین ­المللی انرژی اتمی؛ سیاست ­های عرضه ­ای" روز سه­ شنبه 14 بهمن ماه 1399 با سخنرانی جعفر مقدم کارشناس حقوق هسته ­ای و حضور دکتر قدیر نصری رئیس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه و دکتر رحمت حاجی ­مینه مدیر گروه نفت، گاز و انرژی ­های نو برگزار شد. در این نشست تخصصی با مدیریت گلاره رستگارنیا دبیر این گروه مطالعاتی جمعی از اعضا و علاقه­ مندان نیز حضور داشتند.

گزارش نشست گروه نفت، گاز و انرژی­های نو تحت عنوان « آینده انرژی در ایران؛ گذار انرژی در دوران پسا کرونا »

نویسنده: گلاره رستگارنیا (دبیر گروه) | ۵ بهمن ۱۳۹۹

نشست مجازی گروه نفت، گاز و انرژی­ های نو با عنوان" آینده انرژی در ایران؛ گذار انرژی در دوران پسا کرونا" روز شنبه 13 دی ماه 1399 با سخنرانی دکتر عباس ملکی دانشیار سیاست­گذاری انرژی دانشگاه صنعتی شریف تحت عنوان « آینده انرژی در ایران؛ گذار انرژی در دوران پسا کرونا » با مدیریت دکتر رحمت حاجی ­مینه مدیر گروه و دکتر قدیر نصری رئیس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه و جمعی از اعضا و علاقه­ مندان برگزار شد.

روابط فضایی چین و آمریکا در جهان پس از کرونا

نویسنده: گلاره رستگارنیا (دبیر گروه) | ۴ مرداد ۱۳۹۹

در سنگینی سایه کرونا بر جشهان کنونی، مار زیادی از برنامه¬های فضایی از جمله برنامه¬های ایالات متحده در سکوتی اجباری به تعویق افتادند و در مقابل پرتاب موشک لانگ مارچ بی 5 که قرار است در آینده فضانوردان چینی را به ایستگاه فضایی ساخت این کشور و پس از آن به ماه ببرد، نشان می¬دهد چین فعالیت¬های فضایی خود را در پیچیده¬ترین شرایط بین¬الملل بی¬وقفه پیش می-برد. از سویی دیگر درحالی¬که چین از ورود رقابت خود با آمریکا به مرحله خطرناکی خبر داده، دونالد ترامپ قطع هرگونه همکاری با چین را اعلام کرده و پیش از این تجربه جهانی نیز معاون وزیر دفاع آمریکا در امور چین بر لزوم در اختیار داشتن تسلیحات پیشرفته و آمادگی برای رویارویی با این کشور تأکید کرده است. افزایش امکان هرگونه رویارویی نظامی بین ایالات متحده و چین با توجه به پیشینه مملو از هراس در روابط فضایی دو کشور جایگاه فضا در مناسبات دو کشور را در جهان پس از کرونا و در بستری از تحولات عرصه بین¬الملل بحث ¬برانگیز ساخته است.

گزارش گروه امنیت انرژی

نویسنده: گلاره رستگارنیا (دبیر گروه) | ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

روز سه­شنبه 14اسفندماه 1397 دومین نشست از سلسله نشست­های آموزشی گروه امنیت انرژی پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه با حضور دکتر مریم پاشنگ مدیر گروه  و برخی پژوهشگران مهمان برگزار شد. 

نشست گروه امنیت انرژی

نویسنده: گلاره رستگارنیا (دبیر گروه) | ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

روز سه¬شنبه 9 بهمن ماه 1397 جلسه معارفه گروه امنیت انرژی پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه با حضور دکتر مریم پاشنگ مدیر اين گروه مطالعاتي برگزار شد. در این نشست جمعی از اعضای گروه امنیت انرژی به همراه برخی از علاقه¬مندان و پژوهش¬گران مهمان پژوهشکده حضور داشتند.

بیوگرافی