الهام پیشداد

الهام پیشداد

الهام پیشداد دانش آموخته مقطع دکتری در رشته اقلیم شناسی گرایش تغییرات اقلیمی دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی می باشد. وی عضو گروه مطالعات هیدروپلیتیک در خاورمیانه است. حوزه مطالعاتی خانم پیشداد مسائل هیدروپلیتیک و اقلیمی است.

نامبرده مقالاتی را در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است. آخرین آثار پژوهشی وی عبارتند از:

«تحلیل وضعیت بلند مدت آلاینده های اصلی و تعیین دوره های آلودگی هوا در کلان شهر تهران» (مجله فیزیک زمین و فضا، تهران 1399)؛ بررسی همبستگی بارش های پاییزه حوضه های آبریز ایران با نمایه های دور پیوندی»، (مجله تحقیقات آب و خاک ایران، 1399)؛ «تحلیل فضایی و پهنه بندی شدت درجه خطرپذیری رخداد یخبندان در شبکه جاده ای کشور با استفاده از GIS»، ( مجله نیوار. سازمان هواشناسی کشور، 1395)


تعداد 1

اجلاس جهانی زمین 2021: تلاش برای بازگشت رهبری آمریکا

نویسنده: الهام پیشداد | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

22 و ۲۳ آوریل 2021 مصادف با دوم و سوم اردیبهشت 1400، پنجاه ‌و‌یکمین سال‌روز جهانی زمین پاک در واشنگتن، به میزبانی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا برگزار می‌شود. در این اجلاس از 40 رهبر سیاسی جهان از جمله روسای‌جمهور دو کشور بزرگ و رقیب آمریکا یعنی چین و روسیه دعوت به‌عمل آمده و کاخ سفید نیز امیدوار است که در این جریان با بزرگترین تولیدکننده‌های گازهای گلخانه‌ای در جهان به توافق برسد. گروه‌های زیست محیطی و ذی‌نفعانی چون «شورای دفاع از منابع طبیعی» و 300 تن از مدیران رده‌بالای اجرایی دولت در این کشور نیز از رئیس‌جمهور ایالات متحده خواستار تعیین و اجرایی کردن هدف کاهش حداقل 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 می باشند. در واقع این امر تعهد قبلی واشنگتن در دوره اوباما با هدف كاهش 28 درصدیِ انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2025 را دو برابر می‌کند.

بیوگرافی